tiistai, 23 elokuu 2016 14:25

Yhtiöoikeusyhdistyksen lausunto osakeyhtiölain muutostarpeita koskevasta arviomuistiosta

Yhtiöoikeusyhdistys on antanut lausunnon oikeusministeriön julkaisemasta osakeyhtiölain muutostarpeita koskevasta arviomuistiosta (Lausunto oikeusministeriön arviomuistiosta 18.8.2016).

 

Lausunnon laatimiseen osallistuivat yhdistyksen hallituksen ohella yhdistyksen jäsenet Jussi Pelkonen, Tarja Wist, Sebastian Kellas, Ilkka Harju ja Rasmus Sundström. Lausunnon laatimisessa yhdistystä avusti lisäksi OTM Lauri Ignatius.

Tietoa meistä

Tavoitteenamme on kerätä suomalaiset yhtiöoikeuden asiantuntijat saman aatteellisen katon alle. Järjestämme jäsenillemme kaksi kertaa vuodessa korkeatasoisen yhtiöoikeuspäivän, jossa keskitymme ajankohtaisiin yhtiöoikeudellisiin teemoihin.

 

Yhteystiedot

 • Suomen yhtiöoikeusyhdistys ry
  c/o Vesa Rasinaho
  Senior Counsel
  Asianajotoimisto Castrén & Snellman Oy
 • Eteläesplanadi 14
  00130 Helsinki
  GSM: +358 40 769 8253
 • Lähetä sähköpostia

Seuraa meitä